PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211339}

16 przecznic

16 Blocks
7,0 38 766
ocen
7,0 10 1 38766
5,3 9
ocen krytyków
16 przecznic
powrót do forum filmu 16 przecznic

Zastanawia mnie pewna rzecz...

użytkownik usunięty

Ile osób podjęłoby się zrealizowania projektu polskiego filmu opowiadającego o przeprowadzeniu przez zwykłego miejskiego "krawężnika" jakiegoś bandziora, dajmy na to, przez 16 warszawskich osiedli?
Wyjścia mamy dwa: pierwsze to nikt (i to chyba byłoby najbardziej rozsądne) oraz przez jakiegoś ambitnego reżysera tuż po szkole filmowej, który chciałby zabłysnąć oryginalnym pomysłem na film, a w efekcie i tak okazałby się gniotem.

Do tego filmu podchodziłem z stosunku 50/50: 50% mnie spodziewało się nudnego spacerku ulicami wielkiego amerykańskiego miasta, a druga połówka pragnęła zobaczyć mojego ulubionego aktora w akcji. W ostatecznym rozrachunku powiem jedno - film jest świetny! Przedstawienie podstarzałego alkoholika z brakiem chęci do życia oraz młodego więźnia, który pomimo swoich problemów nosi się z wielkimi planami są bardzo ciekawą mieszanką. Co prawda "16 przecznic" nie wpisze się pozłacanym drukiem w karty kinematografii, lecz jest jednym z filmów, na który warto poświęcić swój czas, bo to właśnie dzięki takim produkcjom możemy stwierdzić, że stosunkowo mało porywający tytuł może wywołać emocje, których przed seansem nie spodziewaliśmy się.

ocenił(a) film na 6

A ja mam mieszane uczucia, bo film był, w moim odczuciu, bardzo nierówny. Momenty, które wywoływały dreszcz oczekiwania, co stanie się dalej (np. strzelanina w podziemiach Chinatown) przeplatały się ze scenami, wywołującymi pobłażliwy uśmiech. Taką sceną była np. scena ucieczki autobusem. Cztery opony przebite, wewnątrz autobusu gaz łzawiący, przednia szyba zaklejona gazetami a pijany alkoholik ze szwajcarską precyzją manewruje autobusem w wąskich uliczkach.

Mimo wszystko film mi się podoba. Piszę "podoba", gdyż po przerwie zasiadam do niego ponownie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones