PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211339}

16 przecznic

16 Blocks
7,0 38 771
ocen
7,0 10 1 38771
5,3 9
ocen krytyków
16 przecznic
powrót do forum filmu 16 przecznic

mos def...eh...w brown sugar jeszcze jakos dalo sie lyknac ten jego glos i niewyrazne mowienie(w koncu gral hiphopowca!) ale tutaj to strasznie denerwuje..mialem wrazenie ze koles nie zna angielskiego...i probuje cos powiedziec...mniejsza zreszta o styl mowienia..ale zwroccie uwage na sama tresc..koles mowil jakby mial haluny albo mial autyzm lub co najmniej byl niedorozwiniety...strasznie motal i stekal...okropnie mnie to wqrzalo:) film ... no coz..ciezko znalezc w nim dobre strony..akcja bardzo przecietna malo napiecia i jakis spektakularnych akcji czy pomyslow...GNIOT!!

Miki_

stary, nie wiem czy się orientujesz, ale pan Def po prostu mówi murzyńskim slangiem. To nie jest nic dziwnego, po prostu murzyni w Stanach tak właśnie mówią zazwyczaj, szczególnie ci którzy nie liznęli nawet High School'a. Dlatego też nie pitol że to wada filmu, że wstawili gościa który nie umiał mówić po ang albo usiłował sprawiać takie wrażenie, bo po prostu tak to włąsnie powinno wyglądać. Nie miał też żadnych halunów ani nie był niedorozwinięty! W USA co drugi murzyn tak się własnie zachowuje i wysławia po Angielsku.Dlatego też nie ma się co wkurzać że tak grał, bo własnie to dobrze w tym filmie oddawało rzeczywistość. Piszę to bez uraz w stosunku do czarnych, takie są po prostu realia w USA. byłem tam nieco czasu więc wiem co mówię. pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 3
ramind

Popieram Miki w 100% Nie pamietam kto mi tak zagrał na nerwach jak Mos Def w tym filmie. To bardziej wrodzona maniera słowna tego człoweika niz sama werbalna kreacja postaci, chociaz lubie słuchac Mosa to to co zrobił w tym filmie zasługuje na siarczystą chłoste! Nie do zniesienia jest jego głos! I prosze mi nie mówic ze połowa murzynów tak sie wysławia, bo to by oznaczało wielkie naduzycie w stosunku do wiekszosci, którzy nie wyrazają sie jak kastraty chorzy od malenkosci na autyzm!

ocenił(a) film na 8
Francez

Ta "wrodzona maniera" to African American Vernacular English. Jest to pełnoprawny dialekt języka angielskiego, tak samo Bostoński, Appalaski, Południowy czy Szkocki. Równie dobrze możesz mieć pretensje do górala, że mówi tak jak mówi. To jest gwara. Człowiek z tym dorasta.
A że Def ma głos jaki ma, no cóż.. z tym ciężko cokolwiek zrobić.
Sam film był raczej przeciętny - ani Willis ani Def nie grają jakiś zachwycających kreacji. Ale to nie znaczy że film był nudny! Oglądało się go ciekawie, choć z poczuciem, że to już było. Film z gatunku "można obejrzeć, ale nie ma po co do nich wracać".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones